Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со температура до 16 степени

Денес, вторник, 20 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, кои можат да бидат краткотрајно, поројни и со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, среда, 21 април, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »