Press "Enter" to skip to content

Купот во Автокоманда, Еурофарм Пелистер очекува финале, во полуфиналето против Бутел

Екипата на Металург ќе биде домаќин на годинашната завршница од Купот на Македонија во ракомет, а полуфиналињата и финалето ќе се играат Автокоманда, а ќе се играат машкиот и женскиот куп. Екипата на Еурофарм Пелистер од Битола ќе биде дел од завршницата на Купот, а се очекува битолчани да се борат за големиот пехар против скопски Вардар.

Натпреварите од ова натпреварување добија нов термин, а полуфиналните дуели во машка конкуренција ќе се играат на 13 мај, додека пак финалето е закажано за два дена подоцна, 15 мај.

13 мај, полуфинале:

16:30 часот: Металург – Вардар 1961  
19:00 часот: Бутел – РК Еурофарм Пелистер

15 мај,

17:30 часот: финале 

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »