Press "Enter" to skip to content

Низ фотографии голот на Ристе Илиојски со кој Пелистер го “завери“ опстанокот во Битола (фотогалерија)

По водството на Академија Пандев под Тумбекафе во Битола, екипата на Димитар Капинковски најде сили, покажа квалитет, се мотивира и по изедначувањето Пелистер го постигна голот за претсврт и водство со кој го “завери“ опстанокот во Првата фудбалска лига на Македонија, што и беше цел на оваа екипа од Битола, а Битола и битолчани и идната сезона ќе гледаат прволигашки фудбал.

Голот на Ристе Илиојски за 2:1 низ фотографиите на Сашо Ристевски, од подготвовката на слободниот удар на Гудуаби, голот, радувањето и жолтиот картон, но се вредеше за потврда на опстанокот.

 

 

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »