Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, понеденик, 3 мај, во Битола, според прогнозите не метеролозите на Упрвата за хидрометеорлошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер  западен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, вторник, 4 мај, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата до во Битола до 23 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »