Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 4 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, среда, 5 мај, во Битола времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер кој краткотрајно ќе засилува. Температурата во Битола до 23 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »