Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала локална облачност

Денес, недела, 9 мај, во Битола. според прогнозата на метеоролизие на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, понеделник, 10 мај, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »