Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне услови за краткотраен дожд

Денес, 13 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови со услови за краткотраен дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, 14 мај, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »