Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 32 степени

Денес, вторник, 25 мај, во Битола, според прогнозите на метеролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 32 степени.

Утре, среда, 26 мај, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне и кон крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 31 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »