Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и посвежо, температурата до 25 степени

Денес, петок, 28 мај, во Битола, според прогнозите на мереоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди, со услови за локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ=7. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, сабота, 29 мај, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=8. Температурата во Битола до 26 степени.