Press "Enter" to skip to content

Во Битола денес нема нови позитивни на ковод-19, оздравени 11, хоспитализирани 10, активни 17 случаи

Министерството за здравство информира, дека во последните 24 часа се направени 1.375 тестирања, а регистриран е 1 нов случај на ковид-19, а нема од Битола.

Регистрирани се 204 оздравени пациент од Битола се 11.

Во Битола со сега има 6.298 лица кои биле или се позитивни на ковод-19, а активни се 17 случаи.

Во Битола имало еден ново примен пациент и еден испишан, а бројот на хоспитализирани пациенти во Битола е 10. 

Пријавени се вкупно 3 починати лица.

Вчера, недела, не беа правени ковид тестови во Битола.

Досега во земјата се направени вкупно 815.893 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.418, бројката на оздравени пациенти е 149.496, на починати е 5.458, а бројот на активни случаи изнесува 464.