Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно

Денес, среда, 9 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 26 степени. УВ=7

Утре, четврток, 10 јуни, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 26 степени. УВ=7