Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: на “Партизанска“ со “мерцедес“ повредил 16 годишен велосипедист

На 08.06.2021 во 21.20 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосницата од ул.„Партизанска“ и ул. „Ѓорѓи Наумов“ во Битола, патничко моторно возило „мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Т. (21) од Долно Оризари удрило во велосипед управуван од 16 – годишен битолчанец.

Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.