Press "Enter" to skip to content

КК Пелистер се договори со Стајиќ, плејмејкерот уште две години останува во Битола

Покрај засилувањата кои потпишаа или ќе потпишат за КК Пелистер од Битола, Управата преговара и со копаркарите кои играа за клубот изминатата сезона. Прв кој од “старата“ екипа потпиша нов договор со Пелистер е 27 годишниот плејмејкер, Бобан Стајиќ.

Стајиќ  и во наредните две сезони ќе ги брани боите клубот, а според многумина тој е еден од најдобрите поединци во таборот на “пелистерци“ во изминатата сезона. Плејмејкерот Стајиќ има огромно искуство во Првата кошаркарска лига на Македонија, а настапувал за Лирија, МЗТ, Фени Индустри, Куманово, Работнички и Кожув и Пелистер.