Press "Enter" to skip to content

Капинетот на Пелистер, Драгарски потпиша за Теута од Албанија, Кочовски за Струга

Капитенот на Пелистер, дефанзивецот Христијан Драгарски кариерата од Битола ја продолжува во Албанија, ќе игра во редовите на Теута, откако под Тумбекафе помина сезона и половина. Драгарски се договори и потпиша за едно година. Драгараски веќе ги започна подготовките со Теута во Охрид, за двомечот во првото претколо за пласман во Лигата на шампионите.  Драгарски освен за Пелистер натапуваше и за Победа, Младост Царев Дрор, Радник и Конкордиа. 

Валентин Кочовски веќе не е член на ФК Пелистер од Битола, веќе има потпишан договор со екипата на Струга Трим Љум. Кочовски која има 24 година по завршувањето на сезоната беше слободен играч, а во наредната сезона ќе биде дел од екипата на Струга. Во Пелистер одригра 25 натпреаври, постигна и три гола. Кочовски има настапувано и за екипите на Шкупк, Беласица, Хоризонт Турново и Академија Пандев.

Претходно и Бојан Илиевски потпиша за екипата на Работнички од Скопје.