Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло со мала до умерена облачност, температура до 35 степени

Денес, вторник, 22 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне можна локална појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=9.

Утре во Битола, 23 јуни, времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 36 степени. УВ=9