Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, утре некој степен поладно

Денес, сабота, 26 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 37 степени. УВ=8

Утре, недела, 27 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »