Press "Enter" to skip to content

Во Битола е сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Денес, недела, 27 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=8

Утре, понеделник, 28 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 37 степени. УВ=8