Press "Enter" to skip to content

Во Битола биде сончево и топло со мала локална облачност, утре потопло

Денес, понеделник, 28 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеролопки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 36 степени. УВ=8

Утре, ворник, 29 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер во западните делови од западен, во останатите од југоисточен правец. Температурата во Битола до 36 степени. УВ=9