Press "Enter" to skip to content

Во Битола и денес, сончево и многу топло, до 37 степени

Денес, вторник, 29 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидро метеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата во Битола до 37 степени. УВ=9.

Утре, среда, 30 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југозападен и југоисточен правец. Температурата во Битола до 36 степени. УВ=9.