Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, УВ зрачењето 9

Денес, среда, 30 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 36 степени. УВ=9.

Утре, четврток, 1 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 38 степени. УВ=9.

More from ВестиMore posts in Вести »