Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: два физички напади на територијата на Битола

На 29.06.2021 во СВР Битола Ц.Р. (58) од с.Бистрица пријави дека во близина на градината, позади семејната куќа, бил физички нападнат со метален предмет од страна на соседот од истото село. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 29.06.2021 во Полициска станица Битола, Ж.Н. од Битола пријави дека околу 06.50 часот на ул.„Прилепска“, кај место викано Ат-пазар, по претходна расправија со 57 годишник од Битола, настанала меѓусебна физичка пресметка.

More from ВестиMore posts in Вести »