Press "Enter" to skip to content

Уште е во прекин сообраќајот за товарни возила на патот Битола-Ресен

Од 23:00 часот на магистралниот пат “А3“, Битола-Ресен, кај превојот “Ѓавато“, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот е во прекин за товарни моторни возила, а на место викано “Кај Чешмите“.

Кај село Кажани се поставени сообраќајни патроли за регулирање и наизменично пропуштање на патнички моторни возила, соопштија од АМСМ.

Фото: архива

More from ВестиMore posts in Вести »