Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и посвежо, температурата до 27 степени

Денес, сабота, 3 јули, во Битола, спотред прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и посвежо, претпладне и околу пладне со услови за краткотраен дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температура во Битола до 27 степени. УВ=7.

Утре, недела, 4 јули, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен северозападен ветер. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8.