Press "Enter" to skip to content

Во Битола денес нема нови позитивни на ковид-19, оздравен 1, активни случаи 5

Во последните 24 часа се направени 2.760 тестирање, а регистрирани се 4 нови случаи на КОВИД-19, нема од Битола.

Регистрирани се 6 оздравени пациенти од кои еден оздравен е од Битола.

До сега во Битола има 6.309 лица кои биле или позитивни на ковод-19, а активни се 5 случаи.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 59 и преку “Плодност“ 54 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 890.381 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.710, бројката на оздравени пациенти е 150.073, на починати е 5.486, а бројот на активни случаи изнесува 151.

More from ВестиMore posts in Вести »