Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 31 степен

Денес, недела, 4 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Упрвата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб западен ветер. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=8.

Утре, понеделник, 5 јули, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во пладневните и попладневните часови, можна е појава на локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=7.

More from ВестиMore posts in Вести »