Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повеќе сончеви периоди

Денес, понеделник, 5 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Упрвата за хидрометеролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Во пладневните и попладневните часови ќе има зголемена облачност со појава на краткотраен локален пороен дожд и ретки грмежи. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=7.

Утре, вторник, 6 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »