Press "Enter" to skip to content

Денес во Битола нема нови позитивни и оздравени пациенти од ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1.650 тестирање, а регистрирани се 6 нови случаи на КОВИД-19, а во нив нема од Битола.

Регистрирани се 27 оздравени пациенти нема од Битола.

Не се регистрирани починати пациенти.

Вчера не беа правени тестови ЦЈЗ  Битола и преку “Плодност“.

Досега во земјата се направени вкупно 893.681 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.716, бројката на оздравени пациенти е 150.100, на починати е 5.486, а бројот на активни случаи изнесува 130.