Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена локална облачност, утре до 37 степени

Денес, вторник, 6 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата до 33 степени.

Утре, среда, 7 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата до 37 степени. УВ=9.

More from ВестиMore posts in Вести »