Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: битолчани се степале во угостителски објект на Шеталиште

На 03.07.2021 во СВР Битола е пријавено дека во угостителски објект на Градското шеталиште во Битола настанала физичка пресметка помеѓу двајца битолчани на возраст од 26 и 22 години од Битола.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.