Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно сончево и многу топло, температурата до 35 степени

Денес, среда, 7 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=9.

Утре, 8 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. емпературата во Битола до 36 степени. УВ=9