Press "Enter" to skip to content

И денес без позитивни и оздравени од ковид-19, остануваат 5 активни случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 2.743 тестирање, а регистрирани се 9 нови случаи на КОВИД-19, а во нив нема од Битола.

Регистрирани се 10 оздравени пациенти, нема од Битола.

Не се регистрирани починати пациенти.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 40 и преку “Плодност“ 18 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 897.647 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.741, бројката на оздравени пациенти е 150.114, на починати е 5.486, а бројот на активни случаи изнесува 141.

More from ВестиMore posts in Вести »