Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температура до 37 степени, УВ зрачење 9

Денес, четврток, 8 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 37 степени. УВ=9.

Утре, петок, 9 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=9.

More from ВестиMore posts in Вести »