Press "Enter" to skip to content

Во Битола посвежо со можност за дожд и грмежи попладне

Денес, сабота, 10 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне можна нестабилност, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер и појава на град. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8.Утре, недела, 11 јули, во Битола времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Ќе има моќност за нестабилно време, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер и појава на град. Температурата во Битола до 31 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »