Press "Enter" to skip to content

И денес без новозаболени и оздравени од ковид-19 во Битола

Во последните 24 часа се направени 3.404 тестирање, а регистрирани се 13 нови случаи на КОВИД-19, нема од Битола.

Регистриран e 1 оздравен пациент од Прилеп.

Не се регистрирани починати пациенти.

Досега во земјата се направени вкупно 906.529 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.783, бројката на оздравени пациенти е 150.124, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 172.

More from ВестиMore posts in Вести »