Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне можност за нестабилност

Денес, недела, 11 јули, во Битола, споредпрогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата до 30 степени. УВ=8

Утре, понеделник, 12 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »