Press "Enter" to skip to content

И денес без нови позитивни и оздравени во Битола од ковид-19

Според информации од Министерството за здравство, објавени на нивната официјална фејсбук страница, во последните 24 часа се направени 2.876 тестирање, а регистрирани се 14 нови случаи на ковид-19, а нема од Битола.

Регистрирани сe 2 оздравени пациенти од Скопје.

Не се регистрирани починати пациенти.

Досега во земјата се направени вкупно 909.405 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.797, бројката на оздравени пациенти е 150.126, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 184