Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата до 31 степени

Денес, понеделник, 12 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен дожд и грмежи. Температурата до 31 степени. УВ=8.

Утре, вторник, 13 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата до 31 степени. УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »