Press "Enter" to skip to content

Мирен ковид викенд во Битола, без нови позитивни случаи и без оздравени

Во последните 24 часа се направени 1.749 тестирани, а регистрирани се 5 нови случаи на КОВИД-19, а нема од Битола.

Регистрирани сe 6 оздравени пациенти нема од Битола.

Не се регистрирани починати пациенти.

Вчера не беа направени  тестови преку ЦЈЗ Битола и “Плодност“.

Досега во земјата се направени вкупно 911.154 тестирања на Ковид-19.

More from ВестиMore posts in Вести »