Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многиу топло, утре потопло, УВ зрачењето 9

Денес, вторник, 13 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=9.

Утре, среда, 14 јули, во Битола, времето ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 36 степени. УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »