Press "Enter" to skip to content

Во Битола еден оздравен од ковид-19, нема нови позитивни, активни 4 случаи

Во последните 24 часа се направени 2.798 тестирања, а регистрирани се 18 нови случаи на КОВИД-19, нема од Битола.

Регистрирани сe 7 оздравени пациенти од Битола е 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 29 и “Плодност“ 25 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 917.179 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.840, бројката на оздравени пациенти е 150.146, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 207.

 

More from ВестиMore posts in Вести »