Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, УВ зрачењето 9

Денес, среда, 14 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидро метеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата до 36 степени. УВ=9.

Утре, четврток, 15 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата до 36 степени. УВ=9.

More from ВестиMore posts in Вести »