Press "Enter" to skip to content

Денес сончево и многу топло до 38 степени, утре мало заладување

Денес, четврток, 15 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 38 степени. УВ=9.

Утре, петок, 16 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 38 степени. УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »