Press "Enter" to skip to content

Едно лице загина во сообраќајка на патот Битола-Новаци

Утрово на локалниот пат Битола-Новаци, во непосредна близина на селото Логоварди се случила тешка сообраќајна незгода, односно директен судир на две патнички моторни возила.

Во директен судир на две моторни возила, има едно загинато лице, а животот го загубил жител на селото Логоварди.

На местото на несреќата на патот Битола-Новаци е извршен увид, а истрагата, која е во тек, ќе треба да ги утврди причините за несреќата.

More from ВестиMore posts in Вести »