Press "Enter" to skip to content

Во Битола попуштање на горештините, сончево и топло со мала облачност

Денес, петок, 16 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Попладне можност за  локална појава на нестабилност. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=9.

Утре, сабота, 17 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне и кон крајот на денот ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=8