Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и посвежо, попладне можност за пороен дожд, грмежи…

Денес, сабота, 17 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и посвежо. Попладне и во вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8.

Утре, недела, 18 јули, во Битола времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=7

More from ВестиMore posts in Вести »