Press "Enter" to skip to content

И денес, сабота, без нови позитивни и оздравени пациенти од ковид-19

Министерството за здравство информира, а согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 3.667 тестирања, а регистрирани се 19 нови случаи на КОВИД-19, нема од Битола.

Регистрирани сe 9 оздравени пациенти, нема од Битола, а активни се 4 случаи.

Не се регистрирани починати пациенти.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 46 и преку “Плодност“ 40 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 927.182 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.901, бројката на оздравени пациенти е 150.168, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 246.

More from ВестиMore posts in Вести »