Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и нестабилно

Денес, недела, 18 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, од пладневните часови со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=8

Утре, понеделник, 19 јули, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 28 степени. УВ=7

More from ВестиMore posts in Вести »