Press "Enter" to skip to content

Во Битола времето променливо облачно и нестабилно

Денес, понеделник, 19 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 28 степени. УВ=7

Утре, вторник, 20 јули, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер претежно во планинските подрачја. УВ=7

More from ВестиMore posts in Вести »