Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, среда, 21 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, ветер од северен и северозападен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 29 степени. УВ=8.

Утре, четврток, 22 јули, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »