Press "Enter" to skip to content

Денес 15 нови случаи на ковид-19, нема во Битола, нема ни оздравени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.550 тестирања, а регистрирани се 15 нови случаи на КОВИД-19, нема од Битола.

Регистрирани сe 6 оздравени пациенти, нема од Битола, а бројот на активни случаи останува 2.

Не се регистрирани починати лица.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 40 и преку “Плодност“ 23 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 935.282 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.965, бројката на оздравени пациенти е 150.243, на починати е 5.488, а бројот на активни случаи изнесува 234.